One Direction Biography

28. november 2012 at 19:02 | Katellinka

Chci jenom upozornit, přeložení tohoto článku mi trvalo dlouho, takže kopírujte pouze se zdrojem!

Úvodem

One Direction jsou britsko-irská klučičí skupina vytvořena v Londýně v roce 2010, skládající se z Nialla Horana, Zayna Malika, Liama Payna, Harryho Stylese a Louise Tomlinsona. Zúčastnili se sedmé řady britské hudební soutěže X-Faktor, kde se umístili na 3. místě. Po skončení podepsali smlouvu se Syco Records, které patří Simonu Cowellu.
V listopadu 2011, One Direction vydali své debutové album s názvem Up All Night, které se stalo nejrychleji se prodávajícím albem ve Velké Británii za rok 2011. V roce 2012 se jejich debutové album stalo číslem jedna v Americe v žebříčku Billboard 200. One Direction byli oceněni, že jako první britská skupina v historii se dostali se svým debutovým albem hned na první místo v Billboard 200. Up All Night zářilo na Britských hudebních žebříčcích v top 10 s písněmi - "What Makes You Beautiful", "Gotta Be You" a "One Thing". V roce 2012 "What Makes You Beautiful" vyhráli Brit Awards za nejlepší britskou píseň. Také se zúčastnili svého prvního turné se svým albem Up All Night a oznámili vydání druhého alba na podzim roku 2012, s tímto cd se bude vázat také celosvětové turné, stanovené na rok 2013, které zahrnuje i Austrálii a Nový Zéland.
One Direction si podmínili snad většinu mladých dívek a dá se říct, že vytvořili novou britskou invazi v Americe. One Direction byli oceněni a jsou také nominováni na hodně cen. Kluci podporují také spoustu charit a fondů, a spolupracují s obchodními značkami jako např. Pokémon, Nokia, HarperCollins a Hasbro. Také se objevili v seriálu iCarly s názvem epizody "iGo One Direction" (2012), kde si zahráli sami sebe.

Vytvoření a podepsání smlouvy (2010-2011)

V roce 2010 se Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles a Louis Tomlinson zúčastnili konkurzu jako sólo účastníci v sedmé sérii úspěšné britské hudební soutěže X-Faktor. V konkurzech všichni postoupili do boot campu, ale dále už v kategorii "Kluci" nepostoupili, porotci usoudili, že jako sólisté nemají ve světě hudby šanci. Později hostující porotkyně Nicole Scherzinger navrhla, že by je mohli dát dohromady a vytvořit tak pěti člennou skupinu. Právě vytvořená klučičí skupina měla pět týdnů na to, aby se sjednotili a mohli jako skupina vystoupit v další části soutěže. Všichni se přesunuli k nevlastnímu otci od Harryho, kde celý dlouhý týden trénovali. S názvem One Direction přišel právě Harry Styles, jako že všichni jdou jedním směrem. Jako píseň do domů porotců si vybrali akustickou verzi "Torn", kde poprvé vystoupili jako skupina. Simon Cowell usoudil jejich talent a nechal je postoupit do živých vysílání pod svým dohledem. V živých vystoupeních zazpívali: The Beatles, Coldplay, Kelly Clarkson, Elton John, Pink, Rihanna a další.
Skupina si rychle získala popularitu ve Velké Británii. One Direction skončili na 3. místě za 2. Rebeccou Ferguson a vítězem Matte Cardlem. Po skončení soutěže byla podepsána smlouva se Syco Records na kontrakt v hodnotě £2 mionů. Nahrávání jejich debutového alba začalo ihned potom. V únoru 2011 One Direction a 9 dalších účastníků X-Faktoru se zúčastnili X-Factor Live Tour. Vidělo je přes 500 000 lidí na skrz Velkou Británii. Po skončení tour v dubnu 2011, skupina pokračovala v práci na jejich debutovém albumu. Na nahrávání použili místo v Sweden v americe, a the United Kingdom v Anglii. Pracovali s Carlem Falkem, Savan Kotechem a dalšími.

Up All Night a mezinárodní průlom (2011-2012)

V září 2011 One Direction uvedli píseň "What Makes You Beautful" z jejich debutového alba. Ihned se tato píseň stala číslem jedna v Britském hudebním žebříčku. Následující písně "Gotta Be You" a "One Thing" se stali hitem a skončili mezi tom 10 ve Velké Británii. V listopadu 2011 podepsali dohodu s Columbia Records v severní Americe. Steve Barnett, předseda Columbia Records řekl "To nebylo těžké rozhodnutí podepsat smlouvu s One Direction." Po příchodu do Ameriky v únoru 2012, One Direction se angažovali v rádiu a propagovali svůj první Americký koncert na otevření Big Time Rush. "What Makes You Beautiful" uvedli v Americe v únoru 2012, kde se jejich debutové album objevilo na 28 příčce v Billboard Hot 100, začali nejvýše s debutovým albem za Británii od roku 1998. Na vrcholu na čísle 4 se objevili v červenci 2012 a v Americe prodali okolo 3 milionů desek.
V březnu 2012, One Direction dělali jejich první televizní vysílání v Americe v The Today Show na the Rockefeller Center, odhadem 15 000 fanoušků bylo na místě. Up All Night uvedli globálně v začátcích roku 2012 a slavilo po světě úspěch. Všichni hudební kritici psali "One Direction vyrazili do světa a vzali světové žebříčky útokem a ukázali, že nejsou záležitostí, co se ukáží párkrát v televizi a po skončení soutěže po nich vše utichne. Oni měli X-Faktor nezbytný k úspěchu." V celém světě se jejich album dostalo na přední místa žebříčků v šesti zemích. Up All Night se zapsalo v Britské žebříčku alba na druhém místě, prodalo se 138,631 kopií a díky tomu se stalo nejrychleji se prodávajícím albem ve Velkém Británii za rok 2011. Za proslavení svého debutového alba v Americe byli oceněni. V červenci 2012 bylo Up all Night druhým nejvíce prodávajícím albem v Americe. 25. července 2012 to dělalo 1,007,000 prodaných kopií v Americe. V srpnu 2012 se prodalo okolo 3 milionů po celém světě.
V prosince 2011 se One Direction zúčastnili svého prvního Britského tour s Up All Night. Na začátku roku 2012 ohlásili koncertní turné v Austrálii a na Novém Zélandu s naplánovaným datem od dubna do července 2012. 62 vystoupení se prodalo celé. Kritici chválili písně od One Direction a také to jak umí udělat show a také jejich producenty. Nahrávka z koncertního turné byla nazvána: Up All Night: The Live Tour, která byla uvedena v květnu 2012, později se umístila v žebříčcích ve 25 zemích. V Austrálii byla oceněna 6x platinovou za prodání 90,000 kopií za pouhý první týden prodeje. V Americe v žebříčku Billboard DVD se umístilo na prvním místě, prodalo se 76,000 kopií. One Direction byli opět první v historii, že se jim jako Britské skupině povedlodostat v Americe na první místo v prodeji DVD. V začátcích prodeje se uskutečnil další rekord za největší prodávání debutového hudebního DVD za rok 2012 a skončili na 2. největší debutové DVD v minulých pěti letech hned za Adele s jejím Live at the Royal Albert Hall, který ji vynesl na číslo 1 s 96,000 prodaných kopií v prosinci 2011.
21 ledna 2012 se One Direction zúčastnili 2012 Brit Awards, vyhráli za jejich píseň "What Makes You Beautful" Brit Awards za nejlepší britskou píseň. Při proslovu kluci zvali lidi na jejich celosvětové tour v roce 2013.

Druhé studiové album (2012)

V květnu 2012, One Direction začali nahrávat jejich druhé studiové album v Stockholmu. V dubnu 2012 Britské nezávislé noviny napsali článek s názvem "One Direction - ale kdo další? Spisovatelé udělali boj o to kdo napíše klukům další hit.", podle článku, Simon Cowell pochyboval o hudebních "moc úspěšných" hudební spisovatelé napsali celkové druhé album pro One Direction, po celosvětovém úspěchu jejich debutového alba. Ve stejném měsíc kluci prozradili, že chtějí více přispět při psaní pro jejich druhé album. Harry řekl "My občas píšeme na cestách, v hotelích a na letištích.My nikdy nechtěli aby naše hudba byla jako 40-ti letý muž v kanceláři napíše a dá nám píseň ať ji nazpíváme." Plánované album vyšlo v listopadu 2012.
One Direction jejich očekávané vystoupení v New Yorku na Madison Square Garden bude 3 prosince 2012. V lednu 2013 začne jejich druhé turné s názvem the 2013 World Tour. Koncertů bude 101 po Anglii, Irsku, severní Amerika, Austrálie, Nový Zéland a Evropa. Je to velmi očekávané turné a lístky už jsou vyprodané.Postupně budu dodávat nové informace!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Anet Anet | Web | 29. november 2012 at 17:58 | React

jsou boží ♥

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement